Restorers Black Powder Twist Handle Iron Pull
Restorers Black Powder Twist Handle Iron Pull features a twisted handle grip. Finished in a Black Powder Coat, this study iron pull is perfect for rustic or country designs. Individual hand forging results in a unique piece so no two will be exactly the same. 4 7/8" boring.
- Product: Twist Handle Iron Pull
- Boring: 4 7/8"
- Length: 6"
- Width: 7/8"
- Projection: 1 5/8"
- Material: Iron
- Finish: Black Powder
Specifications
| Finish | Black Powder Coat |
| Length | 6" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 7/8" |
| Boring | 4 7/8" |
| Brand | Restorers |
| Material | Iron |
| Projection | 1 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like